top of page

Kedy je sex naozaj sexom?

Čo je u nás relatívne jednoznačným pojmom, nie je zďaleka také jasné pre mladých ľudí v USA. Čoraz menej mladých /len 20%/ tam považuje orálny styk za „skutočný sex“ – nie je to pre nich forma naozajstného sexuálneho styku, akým je napríklad vaginálny alebo análny sex. Väčšina si myslí, že ide o rovnako neškodnú hru ako napríklad petting, pri ktorom sa partneri navzájom privedú k vyvrcholeniu hladkaním genitálií, no nedôjde k penetrácii.

Jedno z možných vysvetlení vedci pomenovali „Clinton-Lewinská syndróm“! Bývalý prezident totiž po zverejnení jeho aférky s orálnym sexom s praktikantkou Monikou Lewinsky v roku 1998 vypovedal pod prísahou takto: „S touto ženou som nemal žiaden sexuálny styk.“ Ale o sedem mesiacov Clinton priznal, že s Monikou mal orálny sex – dodal k tomu však, že také niečo sa nemôže považovať za sexuálny styk.

No vedci sa na „syndróm Clintona a Lewinskej“ pozerajú dosť skepticky: orálny sex je totiž z hľadiska nákazy sexuálne prenosnými chorobami hneď za vaginálnym a análnym stykom.
Comments


bottom of page